Pilates štúdio

Pilates štúdio - Pomôcky - Pilates tester
example image

Pilates tester

Pilates tester

PILATES TESTER je jednoduché zariadenie navrhnuté fyzioterapeutmi, ktoré zaznamenáva zmeny tlaku v nafúknutej manžete. Tým je umožnená detekcia zmeny pohybov panvy a chrbtice. Prístroj pozostáva z meracej jednotky a nafukovacej manžety, ktoré sú napojené na gumový balónik.

Cieľom stabilizačného tréningu hlbokého stabilizačného systému je segmentálna stabilizácia chrbtice prostredníctvom opätovného osvojenia si koaktivačných a ko-kontrakčných vzorcov m.transversus abdominis ( TA ) a m.multifidus ( MF ) v jeho driekovej časti. Výskumom sa zistilo, že pri normálnej funkcii pracujú TA a MF vo vzájomnom súlade. Podobne ako korzet zvyšujú napätie thorakolumbárnej fascie a stabilizujú driekovú chrbticu.

Výskumom sa ďalej zistilo, že tento typ cvičenia je obzvlášť dôležitý pri prevencii a liečbe bolestí chrbtice. Cvičebné techniky sú založené na pomalom, kontrolovanom pohybe tela. PILATES TESTER   sa používa najmä na monitorovanie správnej polohy panvy pri aktivácii a nácviku hlbokých svalov spodného brucha a chrbtice. Klient okamžite získava spätnú väzbu a nácvik prebieha oveľa rýchlejšie a efektívnejšie.

www.layla.sk