Breaking News

THERA-BAND CLX

Nový certifikovaný kurz hodnotený od SKF za 6 kreditov!

Využitie elastického pásu Thera-Band CLX v rehabilitačných protokoloch  u konkrétnych diagnóz pohybového aparátu.

Sobota 9 februára 2019 * 09:00 -16:30 

PILATES MEDICAL - Nové rehabilitačné centrum

Hraničná 20, 821 05 Bratislava

 Prihlášky na layla@layla.sk alebo 0903-663 036

Klinická kineziológia: MUDr. Július Kazimír

Odborní garanti certifikovaní americkou vzdelávacou inštitúciou Thera-Band Academy

MUDr. Marta Jurčová  * Mgr. Martin Vašička

Ťahová a vratná sila ukotveného elastického pásu sa považuje za najfyziologickejší spôsob cvičenia v rehabilitačných a kondičných programoch.

Nový systém Thera-Band CLX  s jedenástimi slučkami a ukotvením poskytuje doposiaľ netušené možnosti cvičenia a premení obyčajné dvere na luxusné telocvičné náradie!

Celodenný je určený fyzioterapeutom, kondičným trénerom a pohybovým terapeutom. Účastníci kurzu sa naučia, ako používať systém Thera-Band CLX pri jednotlivých diagnózach pohybového aparátu a chrbtice.

Cena: 140,-EUR * V cene kurzu je kompletný obed, Thera-Band CLX, kotva, slučka JMS, manuál a certifikát!

PROGRAM

Elastický odpor a jeho moderné využitie pri cvičení

Revolučná novinka CLX

Rehabilitačný protokol CLX pri syndróme bolestivého ramena

Rehabilitačný protokol CLX pre tenisový lakeť

Rehabiltačný protokol CLX pri artróze bedrového kĺbu

Rehabilitačný protokol CLX po plastike predného skríženého väzu

Rehabilitačný protokol CLX pre brušné a chrbtové svalstvo

Rehabilitačný protokol CLX u chybného držania tela

Rehabilitačný protokol CLX pre skoliózu

Rehabilitačný protokol pre zlepšenie rovnovážnych funkcií

 

 

 

 

 

 

 

BLACKROLL® FYZIO & FASCIAL METHOD

Nový špecializovaný kurz 2018 hodnotený od SKF za 8 kreditov.

Sobota, 8 Decembra 2018

Kúpele Dudince

Liečebný Dom Rubín


 odborní garanti:

 MUDr. Július Kazimír - Ortopéd & Rehabilitačný lekár
 Bc. Oliver Vavro - BLACKROLL® Master Trainer 
 PhDr. Zuzana Veverková - Fascial Method Trainer             

Celosvetová pozornosť lekárov, fyzioterapeutov a fitness trénerov je zameraná 

na uvoľnenie a aktívne cvičenie fascií, ktorých adhézie a skrátenia sú 

príčinou neefektívnej rehabilitácie, strečingu, cvičenia a tréningu


Kurz má 5 častí:

1.Teória

2. Funkčný tréning

3. Strečing

4. Fascial Method

5. Myofasciálna automasáž Trigger Points

Účastníci kurzu si osvoja systém, ktorý dokáže vrátiť fasciám pôvodnú

 dĺžku, odstráni bolestivé spúšťové body a uvoľní akumulovanú 

elastickú energiu pre optimálny pohyb a fyzickú kondíciu


Kurz je navrhnutý pre fyzioterapeutov, inštruktorov a pohybových terapeutov, ktorí si chcú osvojiť kompletnú zostavu aktívnych cvikov s novými pomôckami BLACKROLL®

V cene kurzu je nová slovenská publikácia BLACKROLL, certifikát, manuál a pitný režim

Účastníci kurzu si môžu zakúpiť pomôcky BLACKROL® s 25% zľavou!

Maximálny počet: 15 účastníkov

Sobota, 8 Decembra 2018

10:30 - 17:00

cena 140,- EUR

prihlášky emailom alebo telefonicky:

layla@layla.sk. / 0903 - 663 036

MUDr. Július Kazimír, MUDr. Monika Klenková
BLACKROLL
Posilňovanie, strečing, automasáž s penovým valcom
SLOVART 2017
 

Celosvetová pozornosť expertov, športovcov i laickej verejnosti sa v posledných rokoch upriamila na aktívne cvičenie fascií - povrchových a hlbokých svalových obalov. Zistilo sa, že skrátené fascie nie sú len zdrojom bolestí a obmedzenej pohyblivosti, ale že strata fyziologických vlastností fascií je aj príčinou neefektívnej rehabilitácie, cvičenia, strečingu a slabého športového výkonu.

Optimálnym prostriedkom na uvoľnenie fascií a zlepšenie kvality svalov sa ukázal byť sortiment tréningových a rehabilitačných pomôcok BLACKROLL®. Asi najznámejším produktom z tejto série zostáva cylindrický valec. Strečing s týmito pomôckami dokáže vrátiť fasciám elasticitu a zlepší ich metabolickú výživu. Zo svalov sa postupne stratí pocit nežiaduceho stuhnutia a telo sa veľmi rýchlo stane pevné a pružné. Tréning s nestabilným valcom sa dá využiť aj na zvýšenie svalovej sily a reštartovanie utlmených hlbokých svalov trupu. Cviky sú vhodné pre začiatočníkov i vrcholových športovcov. Pridanou hodnotou systému je automasáž, ktorá odstráni bolestivé body a lokálne svalové spazmy. Špeciálne pomôcky a správna technika tlaku, rolovania, krúženia a rotácie postupne premodelujú svaly a fascie celého tela.

V našej publikácii nájdete všetky potrebné informácie o fascinujúcom svete fascií spolu s kompletnou zostavou cvikov pre posilňovanie, strečing a automasáž. Jednotlivé cviky a techniky ošetrenia navrhla rehabilitačná lekárka MUDr. Monika Klenková a ortopéd MUDr. Július Kazimír zo špecializovaného rehabilitačného centra pre poruchy pohybového aparátu.

Cvičenie s modernými pomôckami BLACKROLL® umožňuje ľudom všetkých vekových kategórií a športových úrovní odstrániť bolesti, zlepšiť  pohyblivosť, zvýšiť svalovú silu a naštartovať hlboký svalový systém.

 

 

 

Balance Body COREterly / 2015

MUŽI: PILATES FAKTOR X

Dan Wilson

Nie je žiadnym tajomstvom, že väčšina cvičiteľov Pilates po celom svete sú ženy. Ale frustrujúca otázka je: prečo? Keď sa pozriete na pôvod metódy Pilates naozaj sa zdá, že sa jedná o cvičenie, ktoré by mali preferovať muži. Tvorca bol muž, bývalý boxer a gymnasta, pomáhal rehabilitovať zranenia spôsobené počas 1. svetovej vojny  - nie je to dosť mužné?

Takže, ako prinútite priemerného chlapa aby vyskúšal Pilates? No asi každý muž chce byť športovec a Pilates dokáže zlepšiť atletické schopnosti. Bežci môžu zostrihať sekundy z ich časov, hráči baseballu a golfisti dokážu odpáliť loptičku ďalej, atď. A dokážu to urobiť s menším rizikom zranenia.

V skutočnosti, jeden sektor mužskej populácie, kde sa Pilates využíva je sektor elitných atlétov, ktorého väčšina mužov by chcela byť súčasťou. Veľa klientov Balanced Body sú tímy z NBA, NFL, MLB a NHL, rovnako ako zlatí medailisti v olympijských športoch. Každé Pilates štúdio, ktoré akcentuje tento fakt má dobrú šancu na zvýšenie návštevnosti mužskej klientely.

Majiteľka jedného štúdia, ktorá si to uvedomuje je Page Sieffert, majiteľka Pilates Nosara v Nosara, Kostarika. Page začala skupinové cvičenia špecifické len pre mužov. „Ich manželky boli všetko moje klientky a boli už unavené z toho ako sa ich manželia sťažujú na  bolesť chrbta, šije, atď, takže ich prehovorili, aby prišli za mnou." hovorí Page. „Bol tam nejaký počiatočný záujem, ale tiež trochu skepsy. Jeden klient bol hráčom ragby a všetci z nich boli zapálenými surfermi. Keď som im povedala, že táto forma cvičenia z nich môže urobiť lepších surferov, získala som ich záujem. "

Page navrhla lekcie trochu inak, ako v jej programoch pre dámy. Vybrala si cvičenie, ktoré malo viac fyzickej námahy a kardio prvkov. „Myslím si, že muži majú mylnú predstavu, že s Pilatesom sa nespotíte, a ak sa nepotíte tak necvičíte. No, poviem vám, na konci každého z mojich sedení z týchto mužov pot kvapká. "

Ďalšia vec, na ktorú si Page musela zvyknúť bolo, že keď prišli muži, boli pripravení ísť hneď na to. „ So ženami je to trochu viac o komunikácii " hovorí. „Chlapi sú zameraní na absolvovanie náročného tréningu. Mám ich plnú pozornosť po celú hodinu. Učiť ich je zábava, pretože tvrdo pracujú, chcú sa neustále posúvať na ďalšiu úroveň, zlepšovať formu a tešia sa z výsledkov. Potom, čo absolvujú so mnou niekoľko náročných cvičení, uvidia výhody a inteligenciu v Pilates metóde a stávajú sa závislými. "

Systém sa rozšíril a teraz Page plánuje ešte viac mužských hodín. „Ostatní chlapi vidia výsledky a chcú sa tiež zúčastniť." Aké výsledky dosiahnu?

Iann Ross je jeden z klientov Page a je vášnivý športovec. „Som bývalý juniorský hráč rugby, ktorý utrpel vážne poranenie chrbta, a bolo mi povedané, že už si nikdy nezašportujem," hovorí Iann. „Posledných 10 rokov som bol stuhnutý a cítil sa sa na 60 rokov. Počas posledných 10 mesiacov som sa zameral na rehabilitáciu tela a mysle. Hodiny s Page boli toho vrcholom, a teraz v 33 rokoch surfujem lepšie, než som surfoval kedykoľvek predtým. Pilates bude navždy súčasťou môjho života. "

Pridáva sa Graham Swindell, ďalší z klientov Page: „ Pretože surfujem 350 dní v roku, dávam môjmu chrbátu riadne zabrať. Po každej Pilates hodine na Reformeri sa môj chrbát opäť vyrovná a  dovolí mi pohybovať sa bezbolestne v každodenných situáciách, rovnako ako vo vode. Ak fungujem pár týždňov bez Pilates, bolesť sa vždy vráti. A tak sa stal nevyhnutnosťou, ak chcem pokračovať vo svojom aktívnom životnom štýle. “

„ Práve Pilates má pre mužov veľký zmysel " hovorí Page. „Ak o tom popremýšľate, muži potrebujú tento druh cvičenia rovnako ako ženy, pretože sú menej ohybní, a často si nevedomky vyberajú športy, ktoré môžu viesť k zraneniu. Našťastie niektorí chlapci už na to prišli!"

 

Dr. Anna Pomichal, M.A. Pilates inštruktorka certifikovaná v Oxford, Cambridge a RSA otvára OXFORD PILATES - SKUPINOVÉ CVIČENIE pre max. 6 osôb.

Lekcie budú každý štvrtok od 7:00 - 8:00 ráno. Cena 7,- EUR na osobu.

Adresa: Rehabilitačné centrum MOON, Hraničná 20, 821 05 Bratislava-Ružinov. www.rehamoon.sk

Objednávky vopred na telefón, alebo email. 

Začíname 17 marca 2016 !!!

Telefón +421-903-899 919 * email: info@rehamoon.sk * info@pilates.sk

 

PILATES NA PRVOM MIESTE, FIRMA AŽ POTOM

Ken Endelman, zakladateľ a konateľ spoločnosti Balanced Body Inc.,člen Pilates Method Alliance.

Preložené z Pilates Method Alliance Newsletter, 2011 "The Hundred"

 

Ken Endelman                          Al Harrison, Ken Endelman, Július Kazimír, Monika Klenková ( Sacramento, USA )

 

Som pyšný na to, že som zakladajúcim členom PMA. Keď ma požiadali, aby som povedal svoj príbeh v tomto vydaní The Hundred, mal som trochu obavy, že by som mohol znieť, ako by som sa snažil robiť reklamu pre svoju firmu. Redaktorka The Hundred ma však presvedčila, že môj príbeh by ste radi počuli mojimi vlastnými slovami. Dúfam, že mala pravdu!

Ďalšia bláznivá dáma
To som si prvýkrát pomyslel, keď sa jedna z mojich zákazníčiek ku mne obrátila s nápadom zostrojiť pre ňu zvláštny kus fitness náradia. Písal sa rok 1976 a ja som bol nováčikom vo výrobe nábytku v Los Angeles. Povedzme, že v  susedstve bolo pár veľmi zvláštnych jedincov, ktorí si často našli cestu do obchodu. Takže keď tá žena prišla ku mne so žiadosťou vybudovať niečo, čo nazývala " aparát “, povedal som si: „Super...ďalší šialenec." Pôvodne som ju odmietol, ale ona bola neodbytná a unavovala ma. Po vyčerpaní všetkých výhovoriek som nakoniec súhlasil, že jej postavím jej "prístroj."

Toto rozhodnutie mi navždy zmenilo život.Ako ste pravdepodobne uhádli, "aparátom " bol Reformer. Zákazníkom bola Isa Bohn, inštruktorka Pilates, ktorá mi dala prvé lekcie na Reformeri. Potom ma predstavila kolegovi Carlovi Monaco, a ten ma zase zoznámil so starším kolegom Ronom Fletcherom. Objavil som celkom nový svet a trochu som tušil, že bláznivo vyzerajúci kus fitness náradia sa stane mojím životným poslaním.

Keď sa obzriem tých 33 rokov dozadu, dnes som nielen zakladateľom a CEO spoločnosti Balanced Body, ale aj popredný poskytovateľ Pilates vybavenia a vzdelávania.

Z Čoóóó...? Až po Wow!
Ako som zmenil myslenie z "Čo pre boha je toto?", k tomu, aby som sa stal jedným z najväčších zástancov Pilates? Čím som stretával viac a viac Pilates inštruktorov a ich klientov, tým viac som bol nadšený. Ron Fletcher bol inšpiráciou. Bol som fascinovaný cvičením a tým, ako sa dá pracovať s ľudským telom, rovnako ako aj biomechanickými aspektami náradí. Rozhodol som sa, že sa chcem dozvedieť čo najviac, a tak som si začal vyhľadávať všetko, čo som mohol, o Josephovi Pilatesovi  a ako sa metóda Pilates vyvíjala. A tiež jeho a jej miesto v kontexte spoločnosti a doby.

Po stretnutí s Ronom som stretol mnoho ďalších Pilates expertov, vrátane Caroly Trier, Eve Gentry, Romany Kryzanowskej, Kathy Grant a ďaľších. A oni sa veľkoryso podelili o svoje predstavy o tom, čo robí tento spôsob cvičenia takým zvláštnym, a o tom, kam by malo smerovať v budúcnosti. Bolo to fascinujúce a ja som sa stal závislým.

V tej dobe bola Pilates komunita malá a geograficky rozptýlená, a neboli tam žiadni výrobcovia zariadení, tak ako ich poznáme dnes. Akékoľvek potrebné zariadenie bolo vyrobené na individuálnu zákazku, jeden po druhom. Reformer stál viac ako Volkswagen chrobák a žiadne dva stroje neboli podobné. Vedel som, že by som mohol zlepšiť kvalitu strojov a urobiť ju cenovo dostupnejšiu.

Prvé roky
Pilates zariadenie som začal vyrábať v roku 1976 ( zdieľaním 112 metrov štvorcových priestoru s automechanikom ) a od tohto momentu sa výroba Pilates zariadení stala mojím živobytím. Hneď som sa rozhodol, že v prvom rade urobím čokoľvek, čo môžem, aby som propagoval a podporoval Pilates. A ako vedľajší produkt som dúfal, že môj biznis bude rásť spolu s ním. Spoločnosť sa pôvodne volala Current Concepts. V roku 1999 som to zmenil na Balanced Body.

Rodinná záležitosť
Stál som si za svojím sľubom, že budem podporovať Pilates v priebehu rokov, a vyplatilo sa to ako pre priemysel tak i pre spoločnosť. Ale na začiatku to išlo pomaly. Boli časy, v tých prvých rokoch, keď som si myslel, "Čo to robím?" Nikdy by som to nedokázal bez svojej ženy, Rosalindy. Nielenže nás podporila finančne, keď som začínal, ale ona podporovala to, čo som sa snažil robiť. Je to naozaj rodinný podnik. A tiež som mal zákazníkov, ako Stephan Freas, ktorí ma udržali v podnikaní, tým, že kúpili jeden reformer. Boli to také malé rodinné štúdia, ktoré mi pomohli sa zviditeľniť, a tie isté štúdiá sú stále základom nášho podnikania dnes.

V roku 1980, som pomohol propagovať workshopy vedené expertami, vrátane teraz slávnym Pilates Dance Lekárskym seminárom v San Franciscu, ktorý predstavoval Evu, Rona a Kathy Grant. Krátko potom sa konala prvá Pilates celoštátna konferencia v Houstone. Tiež som tvoril 1-800-pilates, telefónnu službu, kde ľudia mohli volať kvôli Pilates štúdiám v ich oblasti. V skorých deväťdesiatych rokoch, založenie Pilates Inštitútu naďalej pomáhalo tlačiť Pilates do hlavného prúdu. Články o spôsobe cvičenia sa čoskoro objavili v hlavných časopisoch, ako Life, Vogue, Shape, Self a Harpers Bazaar. Viac Pilates štúdií sa začalo objavovať na obzore. Veci vyzerali optimisticky.

Cítil som povinnosť prijať vedúcu úlohu v prípade ochrannej známky Pilates v roku 1990. Záver súdneho sporu vniesol čerstvý vzduch do Pilates komunity. Stále viacej ľudia uznávali dlhodobé zdravotné prínosy pevnosti a pružnosti Powerhouse, a vznikalo stále viac štúdií. Potom začali podporovať skupinový Pilates zdravotníci, bola založená PMA ( Pilates Method Alliance ) a objavili sa ďalšie veľké mená.

Dnešné Balanced Body
Ako rástla Pilates komunita, tak rástla aj firma. Dnes Balanced Body sídli v 7 900 metrov štvorcovej budove v Sacramente, Kalifornii, kde vyrábame všetky naše zariadenia. Naše vzdelávacie centrum ponúka a podporuje školenia a kurzy ďalšieho vzdelávania po celom svete. V polovici roka 2009 sme spustili sériu bezplatných podcastov vytvorených pre Pilates praktiky a účastníkov. Iba za šesť mesiacov, podcasty už boli zobrazené / stiahnuté viac ako 275.000 krát.

Robíme dobre aj tejto ekonomike. Myslím, že to ukazuje, aký dôležitý Pilates naozaj je pre mnohých ľudí. Vzdajú sa niektorých vecí, ale Pilatesu nie. Klamal by som, keby som povedal, že nie som šťastný ako stojí spoločnosť finančne. Napriek tomu, je pre mňa dôležitejšie byť súčasťou tejto živej komunity. Ako som povedal, vybudovali sme jeden Reformer a rovnako tak komunitu. My si naozaj vážime všetky vzťahy ktoré sme urobili v priebehu rokov.

Ako profesionáli Pilates sme dostali šancu pozitívne meniť životy ľudí každý deň. No nie je to super?

Preklad: Mgr.Zuzana Barboríková, jún 2015

Nový typ cvičenia na Pilatesovskom náradí MOTR sa stáva celosvetovým hitom. V Bratislave ho precvičuje s klientami fyzioterapeutka Mgr. Ivana Tankovičová z Pilates Medical & Reformer Štúdia a prvé MOTR centrum na Slovensku je na adrese ESCALUMEN, Nemešsegská 29929 01 Dunajská Streda ...

 

Nový typ cvičenia na Pilatesovskom náradí MOTR sa stáva celosvetovým hitom.

V Bratislave ho precvičuje s klientami fyzioterapeutka Mgr. Ivana Tankovičová z Pilates Medical & Reformer Štúdia v Bratislave a prvé MOTR centrum na Slovensku je na adrese ESCALUMEN, Nemešsegská 29929 01 Dunajská Streda ...

 

 

 

KURZ REFORMER ALLEGRO 2

MUDr. Július Kazimír & PhDr. Zuzana Veverková

PROPOZÍCIE

Kurz je otvorený všetkým záujemcom o cvičenie na Pilatesovom fenomenálnom aparáte Reformer Allegro 2. Účastníci sa naučia dokonale ovládať prácu s aparátom a osvoja si kompletný arzenál cvikov pre celé telo. Súčasťou kurzu je manuál, certifikát a pitný režim!

TRVANIE KURZU: 24 hodín 

POČET ÚČASTNÍKOV: 3

TERMÍNY: Budú dohodnuté s každou trojicou prihlásených účastníkov.

MIESTO: Pilates Reformer Štúdio, Hraničná 20, 821 05 Bratislava

ŠTRUKTÚRA KURZU

História * Biomechanika Reformeru * Technické zručnosti * Pilates tester * Pilotné nastavania * Cviky pre dolné končatiny * Cviky pre horné končatiny * Cviky pre hlboký stabilizačný systém * Cviky pre šiju a chrbát * Cviky pre brucho * Cviky pre koordináciu * Cviky s hranolom ( Reformer Box ) * Cviky s kruhom * Záverečný pohovor

CENA NA OSOBU: 350,-EUR

PRIHLÁŠKY: 0903-663 036 alebo email: info@pilates.sk