DVD

Slovenský jazyk
example image

Aby kríže neboleli - Pilates Medical s MUDr. Monikou Klenkovou

 

ABY KRÍŽE NEBOLELI

Pilates Medical s MUDr. Monikou Klenkovou

Bolesti v krížoch patria k civilizačným ochoreniam a dajú sa odstrániť správnym a odborným cvičením. Renomovaná odborníčka na problematiku pohybového aparátu MUDr. Monika Klenková cvičí a prezentuje špeciálny systém Pilates Medical, ktorý používa u svojich klientov a pacientov. Projektu DVD  predchádzalo v roku 2010 vydanie knižného bestselleru vydavateľstva SLOVART “Bolesti v krížoch a Pilates Medical”, ktorý sa dodnes predal v počte 20 000 ks.

Koncept cvičenia vychádza z vlastných skúseností rehabilitačnej lekárky a je zameraný preventívne i terapeuticky. 74 cvikov je rozdelených do desiatich samostatných blokov, ktoré postupne zlepšia dýchanie, stabilizujú chrbticu, spevnia hlbokéa povrchové brušné svaly, posilnia svalstvo horných a dolných končatín a obnovia pohyblivosť, koordináciu a rovnováhu.

Celkový čas DVD je 72 minút, jednotlivé cvičebné bloky možno prehrať separátne, alebo ako všetky bez prestávky. V úvodnom 5 minútovom INTRO prezentuje MUDr. Monika Klenková základné princípy metódy Pilates Medical s didaktickou vizualizáciou najčastejších metodických chýb. Jednotlivé cvičebné bloky sú zamerané tématicky a sú zoradené podľa stúpajúcej náročnosti.

 

  1. Panva a drieková chrbtica
  2. Brušné svaly
  3. Stabilizácia chrbtice
  4. Ramená a paže
  5. Stehná a boky
  6. Sedacie svaly
  7. Ohybnosť chrbtice
  8. Brušná zostava
  9. Koordinácia a rovnováha
  10. Strečing